header image

Svarbūs mokymai įgyvendinant Norvegijos finansinio mechanizmo 2014–2021 m. programos projektą Nr. LT06-4-VRM-TF-001

Šių metų birželio 29 – liepos 1 dienomis Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras (LPKTC), įgyvendindamas Norvegijos finansinio mechanizmo 2014–2021 m. programos projektą Nr. LT06-4-VRM-TF-001 „Tarpžinybinio bendradarbiavimo stiprinimas ir nusikaltimų tyrimo kokybės gerinimas Lietuvos policijoje“, surengė 3 dienų mokymus „Šaunamojo ginklo panaudojimo pėdsakų fiksavimas ir paėmimas įvykio vietos apžiūros metu, nusikaltimo vietos rekonstrukcija“. Šiuose mokymuose dalyvavo trylika kriminalistinių tyrimų padalinių darbuotojų, atliekančių įvykio vietos tyrimus (apžiūras), iš Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų. Teorinė mokymų dalis buvo dėstoma Šiaulių apskr. VPK Kvalifikacijos kėlimo ir mokymo centre, praktinė dalis – Šiaulių apskr. VPK uždaroje ir Šiaulių rajone esančioje atviroje šaudyklose.

Anot Tomo Butrimo, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro viršininko ir projekto vadovo antrojo padėjėjo (LPKTC dalis), yra labai džiugu, kad pagaliau išsilaisvinus iš pandeminių gniaužtų tapo įmanoma suorganizuoti pirmąją iš dviejų kontaktinių mokymų sesijų. Pastaraisiais metais praktinių kontaktinių mokymų šia tema nebuvo vesta, tad manome, kad pagal projektą organizuojamos dvi mokymų sesijos bent iš dalies patenkins kriminalistinių tyrimų padalinių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo poreikį. Šaunamojo ginklo panaudojimo pėdsakų fiksavimo ir paėmimo įvykio vietos apžiūros metu, nusikaltimo vietos rekonstrukcijos mokymai išskirtiniai tuo, kad net 70 procentų mokymų laiko skiriama praktiniams darbams. Juos atlikdami mokymų dalyviai įgauna praktinių įgūdžių, kaip įvykio vietos apžiūros metu rasti, fiksuoti, paimti ir supakuoti šaunamojo ginklo panaudojimo pėdsakus ir objektus su jų panaudojimo pėdsakais, nustatyti šaunamojo ginklo panaudojimo aplinkybes.

Užfiksuotas mokymų akimirkas galite peržiūrėti oficialioje Norvegijos finansinio mechanizmo projekto Nr. LT06-4-VRM-TF-001 viešinimo svetainėje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-09