header image

Tęsiamas Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas Nr. LLI-288

Įgyvendinant Europos Sąjungos Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną įgyvendinimo programos projektą Nr. LLI-288 „Policijos kinologų pajėgumų stiprinimas siekiant viešojo saugumo didinimo Latvijos ir Lietuvos pasienio teritorijose“, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Kinologijos valdyboje 2020 m. rugsėjo 21–25 d. vyko 5 dienų bendri eksperto iš Suomijos Respublikos vedami policijos pareigūnų, dirbančių su tarnybiniais šunimis, ir policijos instruktorių mokymai tema „Sekimas pėdsakų taku miesto aplinkoje“.
Šiuose mokymuose dalyvavo 20 Lietuvos ir Latvijos policijos pareigūnų, dirbančių su tarnybiniais šunimis. Latvijos policijos pareigūnai mokymuose dalyvavo nuotoliniu būdu.
Per mokymus vyko teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, buvo pristatytos ir aptartos šios mokymosi temos: tarnybinio šuns ir jį supančios aplinkos santykių formavimas (socializacija); tarnybinio šuns ir kinologo santykių formavimas; tarnybinio šuns valdymo formavimo reikšmė užduočių atlikimo metu (šuns valdymas); tarnybinio šuns ir kinologo bendradarbiavimo reikšmė; operantinio sąlygojimo metodo principai, kai darbo metu tarnybinis šuo neverčiamas atlikti užduoties, bet užduoties metu šuo aktyvus ir pats siūlosi atlikti užduotį; žmogaus kvapo pėdsakų tako aptikimas ir sekimas kvapo pėdsakais, pasidalyta gerąja praktika.
Mokymai buvo sėkmingi ir naudingi visiems juose dalyvavusiesiems.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-09-25