Lietuvos kriminalistikos dienos minėjimas

Data

2020 02 17

Įvertinimas
0
1.jpg

Vasario 1 d. minima Lietuvos kriminalistikos diena. Ši data, kaip svarbi Lietuvos kriminalistikai, pradėta pažymėti tik atkūrus Lietuvos nepriklausomybę 1990 metais. Lietuvos kriminalistikos pradžia imta laikyti sovietmečiu iš atminties ištrinta data –1927 m. vasario 1 d., kai Kaune buvo įsteigta ir pradėjo veikti pirmoji valstybinė kriminalistinius tyrimus atliekanti tarnyba.

Šiais metais Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro darbuotojai Lietuvos kriminalistikos dieną rinkosi paminėti išskirtinėje vietoje – Lietuvos nacionaliniame muziejuje, Buvusioje areštinėje (T. Kosciuškos g. 1). Tai pastatas, kuris mūsų atmintyje svarbus policijos veiklai ir tik visai neseniai buvo perduotas Lietuvos nacionaliniam muziejui. Vis dėlto šios vietos išskirtinumas ir svarba yra ir kitokia: siekia senesnius laikus ir tautos sąmoningumui ir laisvei svarbius įvykius.

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro darbuotojai, dalyvavę ekskursijoje „Vilniaus karinės tvirtovės paslaptys ir atradimai“, sužinojo apie buvusios areštinės pastato išskirtinę svarbą Vilniaus karinės tvirtovės struktūroje 19-ame amžiuje ir istorines sąsajas su 1863 metų sukilimo malšinimu. Profesionalūs muziejaus gidai atskleidė ne vieną iki tol nežinotą faktą apie pačią tvirtovę ir 1863 metų sukilėlius. Buvo aplankyta ir buvusioje areštinėje veikianti paroda „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“. Jos ekspozicija, parengta itin profesionaliai ir moderniai, labai jautriai perteikianti sukilimo laikotarpio dvasią ir žmonių liudijimus, Lietuvos kriminalistikos dienos minėjimo dalyviams taip pat įsirėžė atmintin.

Parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“ ir ekskursijas Buvusioje areštinėje rekomenduojame visiems, kam svarbi istorinė atmintis. Esame nepaprastai dėkingi profesionaliems ir savo darbui atsidavusiems muziejaus darbuotojams, kad Lietuvos kriminalistikos dienos minėjimas buvo įdomus ir prasmingas.