Latvijos kinologų vizitas

Įgyvendinant 2014–2020 m. Europos Sąjungos Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną  įgyvendinimo programos projektą Nr. LLI-288 „Policijos kinologų pajėgumų stiprinimas siekiant viešojo saugumo didinimo Latvijos ir Lietuvos pasienio teritorijose“, šių metų spalio 10–12 dienomis Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Kinologijos valdyboje lankėsi 10 Latvijos Respublikos policijos pareigūnų, dirbančių su tarnybiniais šunimis.

Kolegos iš Latvijos per tris aktyvios veiklos dienas buvo supažindinti su Lietuvos policijos kinologijos struktūra, funkcijomis, darbo organizavimu ir policijos kinologų aprūpinimo organizavimu.

Lietuvos ir Latvijos policijos kinologai noriai dalijosi teorine ir praktine patirtimi. Daugiausiai dėmesio buvo skirta jaunų šuniukų auginimo ir auklėjimo subtilybėms, taip pat tarnybinių šunų pagrindinio rengimo mokymo programoms ir metodikoms. Lietuvos policijos kinologijos specialistai pristatė  mokymo programų turinį, tikslus ir uždavinius bei laukiamus rezultatus. Taip pat vyko ir daug praktinių užsiėmimų, per kuriuos abiejų šalių kinologai su savo keturkojais pagalbininkais dalijosi praktine patirtimi panaudojant šunis įvykio vietoje, vykdant pėdsekystės, dingusių žmonių paiešką ar atliekant nusikalstamą veiką padariusio asmens sulaikymą.

Šiltas ir saulėtas rudens oras lydėjo susitikimo dalyvius  visas tris dienas ir prisidėjo prie puikios nuotaikos ir geros kolegiškos atmosferos.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-16