Jungtinių Tautų Nusikaltimų ir narkotikų biuro programos Centrinei Azijai projektas

Data

2022 10 24

Įvertinimas
0
20221018_110651x.jpg

2015–2020 metais du Centro specialistai dalyvavo Jungtinių Tautų Nusikaltimų ir narkotikų biuro (United Nations Office on Drugs and Crime, UNODC) programoje Centrinei Azijai ir vykdė projektą „Uzbekistano Respublikos Vidaus reikalų ministerijos ir Teisingumo ministerijos kriminalistinių laboratorijų stiprinimas“ (Strengthening Forensic Laboratories of the Ministry of Interior and the Ministry of Justice in the Republic of Uzbekistan). Projektu buvo siekiama padėti šio regiono laboratorijoms atitikti standarto ISO/IEC 17025:2017 reikalavimams.

Viena iš rekomendacijų Uzbekistano Taškento miesto kriminalistinių tyrimų laboratorijai buvo įsigyti dujinės chromatografijos sistemą su masių selektyviu detektoriumi ir taip pagerinti narkotinių ir psichotropinių medžiagų tyrimų kokybę. Taškento miesto  kriminalistinių tyrimų laboratorijai įsigijus šią sistemą, jos tiekėjas – Uzbekistano Respublikos kompanija „FORTEK“ kreipėsi į Centrą su prašymu apmokyti Taškento miesto kriminalistinių tyrimų laboratorijos specialistus dirbti su nauja įsigyta įranga.

Spalio 17–21 d. Centro Cheminių tyrimų skyriuje buvo mokomi penki Taškento miesto kriminalistinių tyrimų laboratorijos specialistai bei kompanijos „FORTEK“ atstovai.