Geriausi daktiloskopinių pėdsakų ryškinimo rezultatai

Data

2021 05 07

Įvertinimas
2
Capture.PNG

Tyrimų laboratorijos, siekdamos užtikrinti atliekamų tyrimų kokybę, periodiškai dalyvauja tarptautiniuose kompetentingų organizacijų rengiamuose profesionalumo tikrinimo testuose. Tokie testai laboratorijoms ne tik suteikia galimybę įvertinti savo kompetenciją, bet ir palyginti savo rezultatus ir taikomų metodų efektyvumą su kitų Europos ir (ar) pasaulio laboratorijų. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras, kaip ENFSI narys, taip pat kasmet dalyvauja profesionalumo tikrinimo testuose ir gauna labai gerus rezultatus.

Šių metų gegužės 6 dieną gauti ENFSI organizuoto daktiloskopinių pėdsakų ryškinimo testo, kuriame dalyvavo keturiasdešimt ENFSI narių laboratorijų, vertinimo rezultatai: iš keturiasdešimties laboratorijų, dalyvavusių teste, aukščiausiu balu buvo įvertinti Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro daktiloskopinių tyrimų laboratorijos rezultatai.

Šį kartą testo dalyvės pirštų pėdsakų ieškojo ant plastikinio maisto prekių maišelio. Kad surastų ir išryškintų pirštų pėdsakus ant šio objekto testo dalyvės savarankiškai rinkosi ryškinimo metodus ir jų seką. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro daktiloskopinių tyrimų laboratorija pritaikė keturis metodus ir išryškino visus reikiamus pėdsakus.