Ataskaitinis policijos kinologijos padalinių pasitarimas

Data

2023 03 03

Įvertinimas
2
Pasitarimas Panevezys 2023-03-01.jpg

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Kinologijos valdyba 2023 m. kovo 1 d. organizavo ataskaitinį pasitarimą. Jame apžvelgta šalies policijos kinologijos padalinių 2022 metų veikla ir aptarti 2023 metų prioritetai, taip pat svarstytas policijos kinologijos padalinių veiklos organizavimo koncepcijos projektas. Renginyje dalyvavo Rimantas Bobinas, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, Vytautas Vinslovas, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas, Tomas Butrimas, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro viršininko pavaduotojas, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Kinologijos valdybos darbuotojai, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų atstovai, atsakingi už kinologijos veiklą.

Apibendrinus policijos kinologų veiklą, pabrėžta, kad, palyginti su praeitais metais, 2022 m. policijos kinologai buvo pasitelkiami daug dažniau, dažniau reikėjo ir tarnybinių šunų pagalbos. Tarnybiniai šunys buvo naudojami narkotinių ir psichotropinių medžiagų paieškai, persekiojant ir sulaikant įtariamus asmenis, sekant žmogaus kvapo pėdsakų taku, vykdant dingusių asmenų paiešką. Taip pat policijos kinologai su tarnybiniais šunimis dalyvavo vykdant prevencines priemones, masiniuose renginiuose. Efektyvesnį policijos kinologų pasitelkimą ir tarnybinių šunų panaudojimą lėmė ir struktūriniai pokyčiai šalies apskričių policijos įstaigose.

Ataskaitinio pasitarimo dalyviams buvo pristatytas naujas Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas ir jame įsikūręs Kinologijos poskyris.