Makedonijos Kriminalistinių tyrimų departamento atstovų vizitas Lietuvos ir Latvijos policijoje

Data

2018 06 20

Įvertinimas
0
IMG_1324.jpg

Tęsiant 2018 m. vasario 23 d. pradėtą įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių projektą MK 14 IPA JH 01 17 „Tolesnis gebėjimų tirti nusikaltimo vietą vystymas“, Makedonijos Vidaus reikalų ministerijos Kriminalistinių tyrimų departamento atstovai 2018 m. birželio 4–8  dienomis lankėsi projekto partnerių – Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro (LPKTC) ir Latvijos policijos Kriminalistinių tyrimų departamento laboratorijose.

Pirmosiomis dienomis lankantis Lietuvoje, į vizito, kurio tikslas – kuo išsamiau pristatyti policijos struktūrą ir kriminalistinių tyrimų atlikimo veiklą projekto partnerių šalyse, – programą taip pat buvo įtrauktas supažindinimas su LPKTC Kinologijos valdybos, Trakų rajono policijos komisariato ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbo organizavimu ir veikla. Vėliau, birželio 7–8 d., Makedonijos kolegos lankėsi Liepojos policijos komisariate ir Latvijos policijos Kriminalistinių tyrimų departamento laboratorijose. Taip jie galėjo tiesiogiai susipažinti ne tik su laboratorinių tyrimų atlikimo kokybės sistemomis, bet ir su Lietuvos ir Latvijos policijos veikla apskritai ir reikšmingais policijos pasiekimais per Nepriklausomybės metus.

Šis vizitas ne tik padėjo projekto partneriams aiškiau identifikuoti kriminalistinių tyrimų, tarp jų ir įvykio vietos, atlikimo, organizacinės struktūros ir veiklos organizavimo skirtumus, bet ir per tiesioginį stebėjimą ir pavyzdį bei diskusijas aktyviau siekti bendro sprendimo dėl galutinio projekto tikslo – pradėti Makedonijos apskričių ir rajonų padalinių, atliekančių įvykio vietos tyrimus, reformą, kad būtų užtikrintas kuo efektyvesnis policijos darbas.