Lietuvos ir Latvijos ekspertai pradėjo įgyvendinti Dvynių projektą Makedonijoje

Data

2018 03 14

Įvertinimas
0
Projekto pristatymo akimirka
Projekto pristatymo akimirka

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras kartu su Latvijos policijos Kriminalistinių tyrimų departamentu bei Centrine projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) 2018 m. vasario 23 d. pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių projektą „Tolesnis gebėjimų tirti nusikaltimo vietą vystymas“. Vienas pagrindinių šio projekto tikslų, kurio siekia projekto iniciatoriai, yra Makedonijos apskričių ir rajonų padalinių, atliekančių įvykio vietos tyrimus, reforma, kuria tikimasi užtikrinti efektyvesnį policijos darbą. Projektu taip pat siekiama įdiegti kokybės vadybos sistemą ir sudaryti prielaidas įvykio vietos tyrimų akreditacijai pagal tarptautinį standartą ISO 17020:2012.

Projekto atidarymo renginyje dalyvavęs Makedonijos vidaus reikalų ministras savo kalboje išreiškė padėką Europos Komisijai ir Lietuvos bei Latvijos kolegoms, kurie kartu su Makedonijos ekspertais projekto veiklas įgyvendins 21 mėnesį. Projektui įgyvendinti Europos Sąjunga skyrė 1,1 mln. eurų.

Renginyje taip pat buvo detaliai pristatyta projekto įgyvendinimo komanda, planuojamos veiklos, siekiami rezultatai bei projekto dalyvių patirtis. CPVA jau yra sėkmingai įgyvendinusi 5 ES Dvynių projektus Makedonijoje. Pristatomasis projektas jau trečias Dvynių projektas, kuriame dalyvauja Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras. Vienas iš projektų („Pėdsakų rinkimas nuo drabužių: nuo nusikaltimo vietos iki teismo ekspertų ataskaitų“) jau sėkmingai įgyvendintas. Kito projekto, kurio tikslas – sustiprinti Kroatijos kolegų gebėjimus keistis DNR ir daktiloskopiniais duomenimis automatiniu būdu, įgyvendinimas šiuo metu yra įpusėjęs.

Pranešimas spaudai anglų kalba